משכנתא לזוגות צעירים ללא הון עצמי

משכנתא לזוגות צעירים ללא הון עצמי

זוגות צעירים שרוצים להתחיל את חייהם המשותפים בבית משלהם יודעים שאת רוב ההון הם צריכים לגייס בכל זאת בעצמם למרות המשכנתא שיקבלו מהבנק. אם אתם משתתפים באחת ההגרלות של מחיר למשתכן תצטרכו לגייס רק מאה אלף שקלים, אבל אם מדובר בדירה ראשונה במסגרת אחרת תקבלו רק עד 75% משכנתא מערך הדירה. את היתר תצטרכו לגייס בעצמכם ורצוי לגייס כמה שיותר כדי שההחזרים של המשכנתא יהיו קטנים ובעלות נמוכה ככל האפשר. כדי להגיע להון עצמי שיוכל לאפשר לכם דירה ראשונה שקלו את האפשרויות הבאות כדי להתחיל.

אפשרויות גיוס הון עצמי עוד לפני המשכנתא:

  • הלוואה מההורים ומבני המשפחה. ככל שתוכלו לגייס בחוזה מיוחד כמובן, אבל ללא ריבית ורק עם הצמדה למדד כדי לשמור על ערך הכסף כמו שייעץ לכם וידר מומחה המשכנתאות. הלוואה מהסוג הזה זוהי ההלוואה הנוחה ביותר שתאפשר לכם להיות פחות לחוצים ותעניק לכם מרווח נשימה.
  • חיסכון שעשוי לקחת כמה שנים אבל יקנה לכם בסיס טוב לנטילת המשכנתא, גם משום שיהיה לכם פחות צורך להיות תלויים בה.
  • מקורות חוץ בנקאיים כמו חברות כרטיס אשראי, חברות למימון, הלוואות חברתיות, הלוואות בערבות מדינה למי שיש לו עסק ויכול לגייס מהמדינה הון בריבית נוחה ובתנאי החזר נוחים. יש לשים לב שהתנאים להחזר נוחים ואינם גוזלים מכם את רוב ההכנסה הפנויה נוסף על המשכנתא.

תכנון הרכישה עצמה

זוגות צעירים שאין להם הון עצמי יצטרכו לעשות פשרות גדולות בקניית דירה משום שעדיף לא להעמיס על עצמכם הוצאות של דירה גדולה ויקרה מדי. עדיף להתחיל בקטן במקומות זולים יותר שישתבחו בעתיד ולהתקדם בצורה הדרגתית עד הדירה שלכם למשפחה הגדולה. היתרון של זוג צעיר הוא שיש בדרך כלל שתי משכורות שאפשר לבנות עליהן ולחסוך הרבה כסף גם להון עצמי וגם לקראת נטילת המשכנתא. דבר זה מבטיח לכם גם תנאים טובים יותר בבנק. זוגות מקבלים בדרך כלל יותר אמון ביכולת ההחזר שלהם, במיוחד אם הם באים עם תכנית מימון והתנהלות פיננסית נכונה בחייהם. את כל החישובים תוכלו לעשות לבד או עם יועץ המשכנתא וידר שיעזור לכם לחשב את כל ההחזרים ומה כרוך בכך לטווח הארוך.

תחת קטגוריית: • טיפים והמלצות    • כללי   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.