בנקים למשכנתאות

המבקשים ליהנות ממשכנתא יכולים כיום לפנות כמעט אל כל הבנקים הגדולים בישראל לצורך בקשת המשכנתא – בנקים למשכנתאות הינם בנקים שקיבלו אישור מהמדינה להעניק משכנתא. מעבר לבנקים הידועים, הנמצאים תחת ההגדרה בנקים למשכנתאות, נמצאות גם חברות ביטוח שונות, כמו למשל חברת הביטוח כלל. במהלך השנים החלה להיטשטש ההפרדה הברורה בין בנקים למשכנתאות לבין בנקים רגילים וכיום מתאפשרת קבלתה של משכנתא גם בסניפי בנקים רגילים, וזאת גם אם המשכנתא עצמה ניתנת על ידי בנקים למשכנתאות, השייכים לבנקים המסחריים הרגילים.

בנקים למשכנתאות – מיהם הבנקים

בנקים למשכנתאות בישראל כוללים רשימת בנקים ארוכה הנחלקת לשניים: בנקים רגילים וחברות ביטוח המספקים משכנתאות, כמו בנק איגוד, בנק מרכנתיל, בנק מזרחי טפחות, בנק ירושלים וחברת הביטוח כלל. הקבוצה השנייה כוללת בנקים למשכנתאות ייעודיים, כמו בנק אדנים, בנק משכן השייך לבנק הפועלים, הבנק הבינלאומי למשכנתאות השייך לבנק הבינלאומי / בנק עצמאות, בנק לאומי למשכנתאות השייך לבנק לאומי ובנק דיסקונט למשכנתאות השייך לבנק דיסקונט.

בנקים למשכנתאות – איך בוחרים נכון

בחירת בנק למשכנתאות איננה כמו בחירתו של בנק רגיל. בהגיענו לבחור בנק רגיל אנו מחפשים סניף בנק הקרוב לביתנו, פקידי בנק המספקים שירות טוב וכדומה. בבחירתם של בנקים למשכנתאות עלינו להתייחס לנקודה חשובה ומרכזית כמו גובה ריבית המשכנתא, הנקבעת במסגרתה של המשכנתא הניתנת. מכיוון שכל הקשור לנושא המשכנתא הינו הליך חד פעמי בדרך כלל, מיקומו של סניף הבנק למשכנתאות פחות חשוב מבנק רגיל. ולכן, בבחירתכם בנקים למשכנתאות, חשוב כי תשוו בין בנקים למשכנתאות שונים, בין שלושה לארבעה לפחות, חשוב כי תקבלו מכל אחד מהם הצעה, בהתאם לנתונים אותם סיפקתם ותציגו אותן בכל אחד מהבנקים השונים כדי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר. כאמור, ישנם לא מעט בנקים למשכנתאות שיציעו לכם משכנתא. חשוב כי תבחרו את הבנק הטוב ביותר עם ההצעה המשתלמת ביותר והשירות הטוב ביותר.

בנקים למשכנתאות – כדי להגשים חלום

בנקים למשכנתאות מאפשרים לכם להגשים חלום. כל אחד מהם יציע לכם משכנתא, בעזרתה תוכלו לרכוש את ביתכם. בבואכם אל בנקים למשכנתאות אלה, חשוב כי תקפידו לבדוק היטב את ההצעות, אותן מציעים לכם בנקים למשכנתאות ועל סמך תכניהן, בחרו את ההצעה הטובה ביותר. אל תהססו להתמקח במידת הצורך או לפנות לגורמים בכירים כדי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר. בנקים למשכנתאות נועדו לעמוד לרשותכם, אולם יש לזכור כי ההצעות השונות יכולות לכלול פערים גדולים ומשמעותיים מבחינה כלכלית. אתם רוצים לבצע את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. משכנתא הינה הלוואה, אותה תשלמו ודאי במשך שנים ארוכות, ויש לקחתה כחלק מההוצאות הקבועות שלכם. ולכן, הקפידו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר ולהיוועץ בכמה שיותר מומחים בנושא.